Filmy reżyser, hotel

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje reżyser, hotel. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Poznali się w pociągu do Zakopanego. Jeden jest reżyserem, drugi literatem. Zanim pociąg dotrze do celu, ustalają, że nakręcą wspólnie film. W Zakopanem zamieszkują w jednym pokoju, w domu pracy twórczej "Muza" i tworzą scenariusz filmu o Muzyku i Mulatce. Wśród wczasowiczek, szukają odtwórczyni głównej roli, ale między kandydatkami dochodzi do bójki i muszą opuścić „Muzę”. Niezrażeni fiaskiem stworzenia filmu planują, że spróbują sił w piosence.
Kilka dni z życia sławnego radzieckiego reżysera Siergieja Eisensteina, które spędził w Meksyku.
Reżyser René Vidal (Jean-Pierre Léaud) zobowiązuje się nakręcić na zamówienie nową wersję filmu "Les Vampires", wyreżyserowanego w 1915 roku przez Louisa Feuillade'a. Chce powierzyć rolę Irmy Vep, Maggie Cheung (Maggie Cheung), chińskiej aktorce z Hongkongu, którą wypatrzył w filmach kung fu. Zdjęcia do filmu szybko stają się katastrofą. Vidal nie jest zadowolony z tego, co robi i wariuje.


Mistrz prowokacji Morgan Spurlock, z przewrotną perfekcją, przedstawia świat product placement, marketingu i reklamy, kręcąc film sfinansowany w całości przez product placement, marketing i reklamę. Żyjemy w świecie, w którym nie da się przejść przez ulicę, żeby ktoś nie spróbował nam czegoś sprzedać. Posługując się awangardowymi środkami komizmu i totalnej samoeksploatacji, Spurlock analizuje świat reklamy i marketingu używając swojej osobistej uczciwości jako waluty, żeby sprzedać się temu, kto oferuje najwięcej. Ironiczny, zabawny, przewrotny i inteligentny film obnaża naszą obrandowaną przyszłość. Pierwszy na świecie docbuster.
Wypalony reżyser filmowy, nie ma już weny aby nakręcić kolejny film. Ucieka w świat fantazji przed przytłaczającym go otoczeniem.
Sandy Bates to wzięty reżyser i scenarzysta filmów komediowych. Przeżywa jednak kryzys, ponieważ chce tworzyć filmy ambitne i artystyczne, co nie podoba się jego producentom. Wyjeżdża więc do hotelu Stardust w New Jersey, gdzie odbywa się przegląd jego starych filmów. Tam, wspomnienia zaczną mieszać się z jawą, a przeszłość z teraźniejszością i przyszłością.
Jeanne (Anne Parillaud) kręci film zatytułowany "Scènes intimes" oparty na własnym scenariuszu. Zmaga się z trudną sceną seksu między dwojgiem aktorów, którzy nie mogą znieść siebie. Musi też panować nad swoimi uczuciami, żeby najlepiej przygotować się do realizacji scen. Wspomagana jest przez swego asystenta Leo (Ashley Wanninger), który służy jej jako powiernik. Ale aktorzy niechętnie przestrzegają zaleceń Jeanne.
Cztery pokoje, cztery historie, czterech reżyserów, jeden goniec. Wszystko dzieje się w trakcie wieczoru sylwestrowego. Ted, wspomniany wcześniej goniec, zostaje sam w hotelu. Będzie musiał spełnić zachcianki barwnej galerii postaci, które nie dadzą mu spokojnie przetrwać jego zmiany.
Akcja toczy się na planie nowej produkcji pt. "Przedstawiam wam Pamelę", w której pod kierownictwem uznanego francuskiego reżysera (w tej roli sam Truffaut) występuje zastęp gwiazd. Bardzo szybko ich problemy osobiste zaczynają wpływać na proces tworzenia: hollywoodzka sensacja Julie wpada w depresję, partnerujący jej Alphonse dziecinnie grymasi, starzejąca się Severine nie może zapamiętać kwestii i do tego popija... W tym całym zamieszaniu wyraźnie uwidacznia się rola reżysera, który jako jedyny czuwa nad całościową koncepcją dzieła, pozornie pozostając na uboczu.
Niezwykle sprawny, błyskotliwy, pewny siebie. Potrafi znaleźć się w każdej sytuacji, rozwiąże najtrudniejszą kryminalną zagadkę. Nie oprze mu się żadna kobieta. Kto to taki? Porucznik Sławomir Borewicz, pierwszy milicjant PRL-u. Serial o jego przygodach kręcono ponad 10 lat. Za kanwę scenariusza posłużyła popularna seria opowiadań kryminalnych „Ewa wzywa 07” wydawanych przez wydawnictwo Iskry w latach 1968–1989. Łącznie ukazało się 146 tekstów. Intencją pomysłodawców (funkcjonariuszy MO) było przybliżenie w propagandowej formule kulis pracy milicjantów. Nic dziwnego więc, że serial „07 zgłoś się” był postrzegany jako odgórne zamówienie partii mające służyć poprawie wizerunku milicji w społeczeństwie. Twórcy serialu zaprzeczali, podkreślając jednocześnie, że tytułowy bohater nie należy do partii.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…