Filmy badanie, badacz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje badanie, badacz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Grupa naukowców i wojskowych przechodzi przez Gwiezdne Wrota na antyczny statek kosmiczny. Są miliony lat świetlnych od Ziemi, starają się przetrwać i szukają sposobu powrotu do domu, przy okazji badając ogromny, tajemniczy statek.
Jeffrey Wigand był głównym świadkiem w procesie wytoczonym przez stan Missisipi i 49 innych stanów siedmiu największym amerykańskim koncernom tytoniowym. Proces ten odbił się szerokim echem na całym świecie i kosztował amerykański przemysł tytoniowy 246 miliardów dolarów. Wigand pracował w dziale badań firmy Brown & Williamson i znał najpilniej strzeżone tajemnice amerykańskiego przemysłu tytoniowego. Jego zwierzchnicy nie przypuszczali, że nadejdzie dzień, w którym podzieli się on tymi tajemnicami z opinią publiczną.
Na stole operacyjnym nowojorskiego szpitala umiera bezdomny włóczęga. Jego śmierć nie zwraca niczyjej uwagi. Tylko Dr Guy Luthan (Hugh Grant), nie potrafiąc wyjaśnić przyczyny śmierci wszczyna prywatne śledztwo. Nie podejrzewa, że trafił na tajemnicę która może zniszczyć mu jego życie. Na swej drodze napotyka coraz więcej przeszkód i wrogości, zostaje wrobiony w przestępstwo, traci pracę a ktoś usiłuje go zniszczyć. Wpadł na trop okrytego tajemnicą programu badawczego, musi odkryć prawdę.


Jest to filmowa wersja wyprawy Krzysztofa Kolumba. Opowiada nie tylko o wyprawie w nieznane na poszukiwanie Nowego świata, lecz także o życiu sławnego podróżnika. Film został stworzony dla uczczenia pięćsetnej rocznicy wyprawy Kolumba. Była to już druga produkcja tego roku dotycząca Wyprawy. Film Scott'a, chociaż zdobył mniejszą widownię, jest uważany za lepszy obraz.
Pod koniec stulecia Pierre Curie (Charles Berling) spędzał spokojne i pracowite dni w swoim laboratorium w Wyższej Szkole Fizyki i Chemii w Paryżu, w towarzystwie swojego kolegi Gustave'a Bémonta (Christian Charmetant). Dyrektor szkoły pan Schutz (Philippe Noiret), mający obsesję na punkcie zaszczytów, próbuje wszelkimi sposobami wyłudzać od niego informacje prasowe mające na celu zrobienie dobrego wrażenia na członkach Akademii Nauk, w celu uzyskania prestiżowych Palm Akademickich. Ostatnie odkrycie Schutza poprawiające wydajność laboratorium: polska studentka Marie Skłodowska (Isabelle Huppert), którą Pierre Curie jest zmuszony zaakceptować. Marie zrobi z tego nieśmiałego, powściągliwego człowieka - uczciwego badacza. Zanim jeszcze zorientuje się, co się z nim dzieje, Pierre widzi, jak jego laboratorium zamienia się w kuchnię, w której gotuje się słowiańskie potrawy, gdzie robi się dynamit dla polskich bojowników i gdzie maceruje wódka z ziołami o równie wybuchowych walorach. Po tych wybrykach z przeszłości, Pierre odkrywa w Marie wielkie zdolności naukowe. Aby spełnić wymagania Schutza, jak i podjąć najśmielsze wyzwania, jakie stawia przed nimi nauka ich czasów, Pierre i Marie zabiorą się do zadania: kolejno radioaktywność, rad, a po drodze bardzo wielka miłość.
Czy wielka epidemia dżumy, która w XIV wieku uśmierciła ponad 150 milionów ludzi jest nadal dla nas groźna?
Brytyjska prezenterka Helen Czerski bada zjawisko kolorów.
Dokument odkrywa przed widzami świat najbardziej znanego zjawiska atmosferycznego, czyli wiatru.
Księżyc jest jedynym naturalnym satelitą Ziemi. To również jedyne ciało niebieskie, na powierzchni którego stanęła ludzka stopa. Jego właściwości od lat fascynują naukowców. Jak mówi François de Riberolles, reżyser dokumentu "Sekrety Księżyca": "Kiedy zacząłem interesować się tym tematem czułem, że spadam w przepaść. Stanąłem przed górą danych, materiałami naukowymi, literackimi i mitologicznymi. Czułem jednocześnie ekstazę i zaniepokojenie". Twórca filmu ze swoim zespołem przez półtora roku pracował by ukończyć film przed zaćmieniem Słońca 20 marca 2015 roku. Film, który powstał urzeka zarówno stroną wizualną, jak i naukową.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…