Filmy morderstwo, deszcz, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje morderstwo, deszcz, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Karl Childers wraca do rodzinnego miasteczka po 25 latach, jakie spędził w szpitalu psychiatrycznym. Trafił tam jako dwunastolatek- po zamordowaniu matki i jej kochanka. Dla ociężałego umysłowo mężczyzny powrót do normalności nie jest łatwy. Na szczęście, spotyka małego Franka, który okazuje mu życzliwość, a matka chłopca, Linda, pozwala mu zamieszkać w garażu. Jak odwdzięczyć się przyjaciołom? Na przykład, powstrzymując Doyle'a, kochanka Lindy, przed znęcaniem się nad nią i chłopcem.

Strażnik

6,4
Phil i Kate chcący kontynuować kariery zawodowe postanawiają wynająć opiekunkę, do swego nowo narodzonego synka. Ich wybór pada na piękną Camillę, która zamieszkawszy z nimi staje się niemal członkiem rodziny. Niestety wkrótce okazuje się, że Camilla nie jest tym za kogo się podaje, a Jake ma być złożony w ofierze jej bogu.
Bohaterem filmu jest zwyczajny nastolatek, który za kilka miesięcy skończy szkołę średnią. Pewnego dnia chłopak zostaje zaatakowany przez tajemniczego napastnika i zostawiony sam sobie. Chłopak budzi się i okazuje się, że nie żyje i jest niewidzialny dla wszystkich ludzi dookoła. Aby na zawsze nie pogrążyć się w otchłani, musi odnaleźć swoje ciało.


Film jest portretem Medellin, jednego z najbrutalniejszych miast na ziemi, w którym narkotyki, ślepa przemoc, dewocja religijna i wysoka kultura są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Barbet Schroeder, obywatel świata urodzony w Kolumbii, pokazuje tragiczne sprzeczności wyniszczające kraj, który mimo wszystko kocha.

Omen

5,7
Remake filmu Omen z 1976 roku. Film opowiada historię rodziny państwa Thorn, której dziecko umiera przy porodzie. W trosce o żonę, nieświadomą śmierci noworodka, mąż Robert adoptuje chłopca Damiena. Rodzice nie zdają sobie sprawy, że ich syn jest antychrystem...
Japonia, XIV wiek. Podczas wojny domowej dwie kobiety rabują i mordują przejeżdżających żołnierzy, a potem sprzedają ich rzeczy, by zarobić na życie. Sytuacja zmienia się w chwili przybycia tajemniczego zamaskowanego samuraja.
Debiut reżyserski Gary’ego Oldmana to próba rozliczenia się z demonami swojego dzieciństwa. Zbiorowym bohaterem filmu jest instytucja rodziny. Nic doustnie ukazuje upadek tej instytucji. Sadystyczny Ray (Ray Winstone) i młody Billy (Charlie Creed-Miles) są uzależnieni od alkoholu, narkotyków, a przede wszystkim od rodzinnej przeszłości, która była naznaczona brakiem uczuć, brutalnością i zagubieniem. Mężczyźni nie zauważają, że poprzez swoje zachowanie niszczą nie tylko siebie, ale także ludzi, których kochają.
Arnold Schwarzenegger wciela się tym razem w rolę bezkompromisowego policjanta-twardziela. W pogoni za jednym z bandytów trafia nie gdzie indziej tylko do przedszkola i to w roli przedszkolanki. Okazuje się, że równie dobrze radzi sobie z dziećmi jak z bandytami, a co więcej poznaje bardzo miłą nauczycielkę. Niestety przestępca atakuje i trzeba znów wrócić do swojej prawdziwej tożsamości by uratować jednego z wychowanków.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…