Filmy trzecia rzesza

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje trzecia rzesza. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.
W niemieckim obozie jenieckim w trakcie II Wojny Światowej specjaliści od faszystowskiej propagandy postanawiają zorganizować mecz piłki nożnej - oficerowie kontra więźniowie. Zabieg ma na celu ukazanie przewagi Niemców i zastraszenie więźniów. Jednak ci drudzy mają zamiar skorzystać z okazji i planują skomplikowaną ucieczkę.

Iron Sky

5,2
W 2018 roku prezydent USA wysyła w Kosmos załogę. Ich misja polega na powstrzymaniu inwazji na Ziemię.


Ukryte życie

6,6
6,0
Oparte na autentycznych wydarzeniach “Ukryte życie” opowiada historię nieznanego bohatera, Franza Jägerstättera, który uznany został za męczennika chrześcijańskiego i błogosławionego Kościoła katolickiego po tym, jak odmówił walki w szeregach nazistowskiej armii w okresie II wojny światowej. Gdy austriackiemu rolnikowi grozi kara śmierci za zdradę, przy życiu utrzymuje go tylko jego niezachwiana wiara i miłość do żony Fani i ich dzieci.
Z córką agenta wywiadu III Rzeszy, który odsiaduje wyrok w Stanach Zjednoczonych, kontaktuje się agent amerykański, Devlin. Proponuje jej wyjazd do Rio de Janeiro i przeniknięcie do tamtejszej organizacji zbiegłych z Europy nazistów, a w szczególności - odwiedzenie dawnego przyjaciela ojca: właśnie w jego domu mieści się centrala.
Rok 1943. Załoga amerykańskiego bombowca "Ślicznotka z Memphis" czeka na ostatnią 25. misję, gwarantującą powrót do domu. Kapitan Dearborn i jego ludzie spodziewają się łatwego zadania...
W 1942 roku w Wannsee doszło do sekretnego spotkania przywódców faszystowskich Niemiec. W jego efekcie został ustalony oficjalny program rozwiązania "kwestii żydowskiej" - plany totalnej eksterminacji Żydów. Zima 1942 r., rezydencja Wannsee pod Berlinem. Szef IV wydziału gestapo - Adolf Eichmann, kieruje ostatnimi przygotowaniami do mającego się tu odbyć tajnego spotkania. Na stołach wykwintne jedzenie, eleganckie trunki, wytworna zastawa. Po kolei zjeżdżają się zaproszeni goście: 14 wysokich rangą oficerów, urzędników i esesmanów III Rzeszy. Jako ostatni przybywa generał SS Reinhard Heydrich - to właśnie ten człowiek przedstawi uczestnikom spotkania najbardziej przerażający plan w dziejach świata - plan całkowitej eksterminacji europejskich Żydów.
Trzecia Rzesza pragnie rządzić światem, potrzebni do tego czyści Aryjczycy są ''produkowani'' w żeńskim obozie jenieckim, kierowanym przez sadystyczny duet, komendanta i panią doktor. Więźniarki są zmuszane do kopulacji z wybranymi do tego eksperymentu niemieckimi żołnierzami czystej krwi aryjskiej.
"Triumf woli" jest filmem propagandowym wyreżyserowanym przez Leni Riefenstahl. Niemka w swoim obrazie dokładnie pokazała zjazd partii hitlerowskiej w Norymberdze z roku 1934.
Wolne miasto Gdańsk na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych. Oskar Matzerath (David Bennent), syn Kaszubów żyjących na styku polskiej i niemieckiej kultury, jest absolutnie niezwykłym chłopcem. Mając dość świata dorosłych i początków narodowego socjalizmu w Niemczech, podczas swoich trzecich urodzin postanawia się temu sprzeciwić – rzuca się ze schodów, aby w konsekwencji przestać rosnąć. Ukryty w ciele trzylatka, obserwuje rosnący wpływ nazistowskiej ideologii na otaczający go świat. Jego bronią w walce z zastanym porządkiem są tytułowy blaszany bębenek i przeszywający krzyk. Problem w tym, że świat pozostaje głuchy na jego protesty.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…