Filmy relacja rodzinna, moskwa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja rodzinna, moskwa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wiadomość o istnieniu dorosłego syna Pawła, inwalidy wojny Czeczeńskiej, zakłóca spokój całkiem szczęśliwej moskiewskiej rodziny. Ale nikt nie mógł przypuścić, że razem z nim do ich domu nadejdzie wojna, a celem jego życia opętanego obsesjami, stanie się dążenie, by ochronić od wrogów swoją nową rodzinę...

Rusałka

6,7
Na imię miała Alisa i mieszkała nad morzem. Jej życie było całkiem zwyczajne. Marzyła o balecie, śpiewała w dziecięcym chórze i chodziła do szkoły specjalnej. Kiedy miała 6 lat przestała mówić. Kiedy miała 17 przeprowadziła się do Moskwy, a kiedy miała 18 poznała jego... i zniknęła. W wielkich miastach takie rzeczy zdarzają się cały czas.
Michaił Michałycz Ponomariow jest urzędnikiem ministerstwa. Życie tego 45-latka jest całkiem udane – odnosi sukcesy w pracy, ma piękną żonę i syna-studenta oraz przestronne mieszkanie w centrum stolicy, służbowy samochód i wystarczająco dużo pieniędzy, żeby żyć bez zmartwień. A wszystko to dlatego, że Michaił Michałycz jest człowiekiem wpływowym i od jego podpisu zależy los większości obiektów budowanych w stolicy. Pomimo tego pozornego szczęścia, bohatera nieustannie nękają myśli o przeciekającym przez palce życiu i o młodości, która niebawem się zakończy. Michaił Michałycz stara się zrozumieć, czego mu brakuje i poddaje się przeróżnym eksperymentom, żeby powróciło do niego to uczucie 20-letniego mężczyzny, który umie czuć się szczęśliwym tylko z tego powodu, że czuje na twarzy podmuch wiatru. Mężczyzna zapisuje się na basen, uczy się chińskiego, ale nie czerpie z tego satysfakcji. Pewnego dnia w księgarni spotyka Nastię. Dziewczyna jest młoda, piękna, uczy się w szkole teatralnej i ani razu nie jadła „jakraków”. Michaił traci dla niej głowę, ale kiedy tylko zaczyna odczuwać szczęście, musi za to zapłacić – za wszystkie błędy, popełnione w życiu, za niewystarczająco silną wolę i za podwójną moralność.


Opowieść o życiu rodziny składającej się z matki i czworga dorosłych dzieci, której spokój zakłóca ślub starszego syna. Synowa okazuje się być aktywną mieszczanką i wkrótce życie rodziny przekształca się w koszmar, który zapoczątkuje spór o meble...
Historyczne tło filmu stanowi XV-wieczna Rosja widziana oczyma pielgrzymującego mnicha Rublowa. Jest to czas wewnętrznego rozbicia państwa rosyjskiego i konfliktów pomiędzy Wielkimi Księciami. Jednak nie to stanowi główny temat filmu, którego wymowa jest głęboko filozoficzna. Na przykładzie wielkiego rosyjskiego twórcy ikon – Andrzeja Rublowa, reżyser rozpatruje odwieczny konflikt pomiędzy artystą a władzą…
Druga wojna światowa. Bezdzietne małżeństwo z czeskiego miasteczka ukrywa w swoim domu młodego Żyda. Aby uniknąć zdemaskowania, wprowadzają w życie pewien ryzykowny pomysł.
Piękna Anna (Vivien Leigh) jest nieszczęśliwą małżonką Aleksieja Karenina (Ralph Richardson), człowieka wyrachowanego i zimnego. Jej monotonne życie odmienia się po wizycie u rodziny w Moskwie, gdzie poznaje przystojnego hrabiego (Kieron Moore). Niespełniona kobieta rzuca się w wir namiętnego romansu nie zaważając na konsekwencje...
Maria Konowałowa przyjechała ze wsi do Moskwy odwiedzić córkę i ukochaną wnuczkę. W pociągu zaznajamia się z głównym inżynierem przetwórni ryb, też niemłodym, lecz bardzo dobrym i miłym człowiekiem. W mieście prostoduszna kobieta w żaden sposób nie przypuszczała, w jakim świecie żyją jej najdrożsi ludzie. Próbując zorientować się w złożonych stosunkach córki z mężem, z którym jest w separacji, Maria przynosi im niemało kłopotów...
Opowieść filmowa wg opowiadań Wasilija Szukszyna „Stiopka”, „Ignat przyjechał”, „Sad węży”. W ałtajskiej wiosce Stroski mieszka głowa rodziny Jermołaj Wojewodin. Los jego synów i córek układa się różnie. Osnowę fabuły filmu stanowi konflikt między starym pokoleniem i jego przyzwyczajeniami a niezbędnym rozwojem socjalnym, który łamie dotychczasowe poglądy i istniejące stereotypy. Starszy syn od dawno już żyje w Moskwie, powoli przejmuje mieszczański styl życia. Dla Szukszyna jest on przede wszystkim obiektem kpiny i krytyki. Młodszy też mieszka w mieście, jednak nie potrafił zaadaptować się w obcym dla niego środowisku. Drugi z braci, Stiepan Wojewodzin, popełnia niezrozumiały czyn: ucieka z więzienia dwa miesiące przed końcem wyroku. Jest to przede wszystkim przejaw szczerego uczucia, nieobciążonego racjonalnymi wpływami miasta.

Mewa

5,7
Nina marzy o karierze na scenie. Szansę na debiut daje jej Konstanty - ambitny, młody dramaturg, ukochany Niny oraz syn Iriny. Starzejącej się aktorce (mistrzowska rola Annette Bening) zdarza się publicznie drwić z syna i narcystycznie żądać komplementów. W poprawianiu Irinie samooceny przoduje Borys, jej przystojny kochanek i utalentowany pisarz. Jego urokowi, ku uciesze Maszy nieszczęśliwie zakochanej w Konstantym, ulega Nina. Niespełnieni. Nieszczęśliwi. Ranią się nawzajem, ale i kochają się miłością, jakiej świat nie widział. I wierzą, że wszystko zmierza do happy endu, a strzelba, która pojawiła się w pierwszym akcie, nie musi wystrzelić w ostatnim.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…