Filmy pranie brudnych pieniędzy, morderstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pranie brudnych pieniędzy, morderstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Le Chiffre, agent KGB i nałogowy hazardzista stracił całą swoją fortunę na wyposażenie mrocznej organizacji o nazwie SMERSH (skrót od "Śmierć Szpiegom"). Le Chiffre zamierza odzyskać pieniądze. Jego plany pokrzyżować musi agent James Bond.
W Chicago okresu prohibicji królują Al Capone (Robert De Niro), nieuczciwi policjanci i przekupni sędziowie. Aby położyć kres rządom mafijnego terroru, agent federalny Eliot Ness (Kevin Costner) powołuje grupę Nietykalnych. Jednak swego wroga numer jeden może pokonać dopiero po lekcji udzielonej mu przez doświadczonego gliniarza Maloneya (Sean Connery): nie ufaj nikomu i strzelaj szybko, zawsze pierwszy…
Film opowiada historię człowieka, który zostaje wplątany w globalną intrygę rosyjskich oligarchów. Jack Ryan (Chris Pine) jest finansistą, pracującym w Moskwie dla oligarchy - Viktora Stazova (Kenneth Branagh). Odkrywa, że jego szef planuje przeprowadzić finansowy atak terrorystyczny na USA i spowodować gospodarczy krach. Jack postawia zapobiec niebezpieczeństwu z narażeniem życia.


Shaft

6,1
Młody Shaft jest analitykiem komputerowym w FBI, postanawia zbadać tajemniczą śmierć swojego przyjaciela. O pomoc prosi swojego ojca (Jackson), który pokaże mu trochę starego stylu i odkryje tajemnice podziemi Harlemu.

Ozark

7,0
7,7
Doradca finansowy ucieka z rodziną z Chicago do Krainy Ozark w stanie Missouri, gdzie musi wyprać 500 milionów dolarów, by spłacić swój dług wobec bossa narkotykowego.
Prawdziwa historia, która zainspirowała twórców Człowieka z blizną i Miami Vice. W latach 80-tych bezwzględni kolumbijscy baroni narkotykowi zmienili na zawsze obraz pogrążonego w słońcu Miami. Sprowadzając na ulice falę przemocy widzianą tu ostatnio w czasach prohibicji gangsterzy przyczynili się wówczas do nadania miastu niesławnego tytułu narkotykowej i morderczej stolicy USA. Oto prawdziwa historia ukazująca tamte wydarzenia opowiedziana przez ludzi, którzy do nich dopuścili.

Imperium

6,4
Victor Rosa (John Leguizamo) jest dealerem narkotyków. Wymyślił swój oryginalny koktajl na bazie heroiny, zwany "Empire", który sprzedając dorobił się sporej fortuny. Ma o sobie dobre zdanie, uważa się za kogoś więcej niż tylko głupiego sprzedawcę narkotyków. Uważa się za przedsiębiorcę i biznesmena który tylko chwilowo i z musu pracuje w narkobiznesie. Vic chce to zmienić i postanawia przenieść swe interesy na Wall Street i legalnie pomnażać swój kapitał. Pomaga mu w tym Jack Wimmer, bankier i sprytny inwestor giełdowy ze sporymi koneksjami. Vic powierza mu swoje pieniądze i z entuzjazmem obserwuje szybki i łatwy zysk jaki mu one przyniosły. Aby wejść w interes większej skali pożycza kasę od La Columbiany - znajomej narko-dealerki o dużych wpływach. Niestety szybko przekonuje się że być u niej na debecie to duży błąd. Okazuje się że cena jaką musi zapłacić za swój nowy styl życia jest wyższa niż przypuszczał.

Firma

7,0
Młody i zdolny prawnik, absolwent Harvardu - Michel McDeere - dostaje bardzo korzystną ofertę pracy w znanej firmie prawniczej w Memphis. Wysoka pensja, drogi dom, luksusowy samochód - w zamian firma wymaga tylko oddania i posłuszeństwa. Wkrótce Mitchel odkrywa, że za firmą stoi mafia. FBI zwraca się do niego z propozycją współpracy. Mitchel musi teraz dokonać trudnego wyboru: jeżeli będzie milczeć - czeka go więzienie, jeżeli zdradzi - wyda na siebie wyrok śmierci.
Agent Interpolu Louis Salinger (Clive Owen) oraz asystentka prokuratora generalnego Eleanor Whitman (Naomi Watts) za wszelką cenę pragną doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości władze jednego z najpotężniejszych banków świata. W trakcie śledztwa, które prowadzi ich z Berlina do Mediolanu, Nowego Jorku i Istambułu, Salinger i Whitman odkrywają nielegalną działalność banku polegającą m.in. na praniu brudnych pieniędzy, handlu bronią i próbach destabilizacji rządów. Ich nieustępliwość sprawia, że ryzykują własnym życiem, władze banku nie wahają się bowiem nawet przed morderstwem, aby kontynuować finansowanie terroru i działań wojennych.
Co łączy mafię, Jana Pawła II i Solidarność? Według dokumentu, zmowa milczenia dotycząca porwania pietnastoletniej Emanueli Orlandi. Rodzina Orlandi już niemal 40 lat walczy o ujawnienie informacji dotyczącej losów tej dziewczyny, lecz informacji tych pilnie strzegą władze Watykanu. Dlaczego?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…