Filmy relacja rodzinna, babcia, relacja matka-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja rodzinna, babcia, relacja matka-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Haiti w czasie rządów papy Doktora. W latach 60. życie na Haiti nie było łatwym zadaniem, chyba że należałeś do klasy rządzącej, rodziny dyktatora lub przyjaciół rodziny. 8-letnia Sarah (Jennifer Zubar) i jej dwie siostry, są powierzone pod opiekę babci, gdyż ich rodzice uciekają z Haiti podczas wojny domowej. W okresie lat przemocy Sara tworzy własny świat, fantazję i tajemnicę. 30 lat później wspomina lata wojny i człowieka na nabrzeżu, Janviera (Jean-Michel Martial), który terroryzuje dziewczynę i jej dwie siostry, z wściekłością i tyranią.
Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.

Wiedźmin

3,6
Ekranizacja opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, których bohaterem jest Geralt z Rivii, polujący na potwory wojownik znany jako wiedźmin.


Serial opowiada o przeciętnej polskiej rodzinie mieszkającej w jednej z wrocławskich kamienic. Głowa rodziny, Ferdynand Kiepski całymi dniami siedzi ze swym synem Waldkiem przed telewizorem i popija piwo. Cały dom jest na głowie jego żony – Haliny – która jest pielęgniarką. Do tego dochodzi jeszcze babcia, która jest zapaloną fanką „Koziołka Matołka”.
Samantha nie tak wyobrażała sobie swoje szesnaste urodziny. W domu wszyscy zapomnieli o jej święcie z powodu zamieszania w związku ze ślubem starszej siostry. Dziewczyna na dodatek nieszczęśliwie zakochała się w najprzystojniejszym chłopaku w szkole, podczas gdy w niej zakochał się największy kujon i oferma. Jeśli dodać do tego jeszcze parę innych "nieszczęśliwych zbiegów okoliczności", szesnaste urodziny mogą okazać się najbardziej koszmarnym dniem w życiu.
Obraz składa się z dwóch części. W pierwszej bohaterem jest Matylda. Jej marzeniem są modne pończochy, na które ją nie stać. Staje się pośmiewiskiem szkoły, gdy pojawia się w pończochach uszytych przez babcię. Poniżenie prowadzi Matyldę do dramatycznego kroku. Część druga opowiada o Jadźce, która jest obiektem drwin w swojej szkole. W obawie przed wstydem coraz częściej opuszcza zajęcia szkolne, pogrąża się w świecie autystycznych marzeń.
Dwadzieścia lat temu, niebezpieczna Octavia Irazábal zabrała niewinnej Fedorze wszystko co kochała - rodzinę, fabrykę perfum i wolność. Po wyjściu z więzienia, kobieta pragnie odzyskać swe dawne życie, córki i majątek, ale nade wszystko pragnie zemsty na podłej Octavii i jej rodzinie. Losy Fedory i jej dwóch córek, Diany i Gaby zostaną nierozerwalnie połączone z rodziną Irazábal zemstą, intrygami i... miłością.
Serial komediowy o przeciętnej rodzinie należącej do klasy średniej.
„Magiczne drzewo” to dziesięcioodcinkowy serial dla dzieci. Utrzymany w bajkowej konwencji film o magicznym klimacie i dynamicznej akcji imponuje licznymi i wiarygodnymi efektami komputerowymi oraz wykorzystaniem nowoczesnej techniki. W każdym odcinku poznajemy niesamowitą historię przedmiotu z magicznego drzewa oraz ludzi, do których trafił, wywołując w ich życiu lawinę tajemniczych zdarzeń.
Młoda kobieta pewnego dnia odkrywa, że historia jej rodziny była kanwą powieści Charlesa Webba, na podstawie której powstał film Absolwent. Dochodzi do wniosku, że jej babka jest słynną panią Robinson a jej prawdziwym ojcem jest szkolna miłość jej matki - pierwowzór absolwenta. Postanawia go odszukać...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…