Filmy albert einstein

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje albert einstein. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Geniusz

6,9
Geniusz to 10-odcinkowa antologia, oparta na głośnej biografii Alberta Einsteina, autorstwa Waltera Isaacsona. W serii widzowie prześledzą losy obdarzonego niezwykłą wyobraźnią i buntowniczą naturą pracownika urzędu patentowego, który po skończeniu studiów bezskutecznie ubiegał się o posadę nauczyciela i próbował napisać doktorat, by w późniejszych latach odkrywać tajemnice atomu i wszechświata. Każdy kolejny epizod będzie omawiać wybitne osiągnięcia naukowe Einsteina i jego burzliwe życie osobiste.
„Niewinni czarodzieje” to studium psychologiczne dwojga młodych ludzi. On – to młody lekarz sportowy, „po godzinach” jazzman w piwnicy muzycznej. Nie ma wygórowanych ambicji, marzy o domku i samochodzie, do uczuć nie przywiązuje większej wagi. Ona – to dziewczyna spotkana przypadkowo w lokalu muzycznym. Nic bliższego o niej nie wiadomo. Ta para spędza ze sobą noc, prowadząc swoistą grę miłosną na miny i pozy, a jednak jest coraz bardziej sobą zafascynowana.
Larry Daley porzucił pracę w muzeum i otworzył własny biznes. Niestety czuje w swoim życiu brak stróżowania nocnego w muzeum, w którym po zmroku ożywają eksponaty. Pewnego wieczora odwiedza swoje dawne miejsce pracy i dowiaduje, że jego, głównie zrobieni z wosku, przyjaciele mają zostać przeniesieni do piwnic największego muzeum w Waszyngtonie, a zastąpić ich mają cyfrowe urządzenia. Nowe miejsce zamieszkania okazuje się być niebezpieczne, więc Larry wyrusza na pomoc swoim podopiecznym, stawiając czoło takim postaciom jak Napoleon Bonaparte czy Iwan Groźny.


Francuski serial animowany przedstawiający historię ludzkości pod kątem najważniejszych odkryć. Każdy odcinek jest poświęcony konkretnemu odkryciu lub życiu danego odkrywcy i jego dziełom. Serial przedstawia historię odkryć od najstarszych po nam współczesne.

#1

Niewysoki mężczyzna wybiera czy skręcić w prawo, w lewo, w górę lub w dół, niezależnie od tego, gdzie skieruje wzrok wszędzie wokół niego dostrzega ciężar cywilizacji. Gdzie iść? Gdzie się skryć? Co robić? Mężczyzna w czerni i bieli próbuje uciec... Na próżno. Stojąc w szczerym polu, nasz biedny człowiek trafia między innymi tajemniczy uśmiech Mony Lisy, który wydaje się spadać z nieba, zostaje zaatakowany przez maskę Etrusków, która przylega mu do twarzy, mało brakło do przygniecenia przez grecką świątynię i posągi Wyspy Wielkanocnej, próbując wydostać się przez pochwę z "Pochodzenia świata" Gustave’a Courbeta, poczuje się jak czternasty apostoł na "Ostatniej Wieczerzy" Leonarda, wspina się na piramidy, aby wylądować w chińskim atramencie służącym do pierwszego druku... Nie mówiąc już o obrazach, ikonach, które towarzyszą jego wspinaczce: Einstein, Che, Chaplin, Mozart, Marilyn Monroe i wielu innych. Nawet w końcu usłyszy "Krzyk" Muncha, ale i on go nie uwolni. Ostatnią przeszkodą w drodze na szczyt okaże się "Niekończącą się kolumna" Constantina Brâncuşi....
Od lat czczone jako dawca światła, ciepła i życia – Słońce – istnieje w świadomości zbiorowej wszystkich kultur i czasów. Jednak jego pojmowanie zmienia się poprzez wieki. Jak wyglądał obraz Słońca w kulturze w ciągu dziejów od starożytności poprzez średniowiecze, po epokę kopernikańską aż do czasów lotów kosmicznych?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…