Filmy dziecko, przyjaźń, śmierć

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dziecko, przyjaźń, śmierć. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Program to amerykańskie show telewizyjne składające się z kilku skeczy w wykonaniu stale współpracującej grupy komików, jednego gościa - znanej osoby ze świata showbiznesu oraz zaproszona grupa muzyczna.
Robot Chicken to komediowa animacja wykonana techniką poklatkową. Twórcy serialu bezustannie drwią z ikon popkultury – zabawek, filmów, programów telewizyjnych, a także z bardziej niszowych produkcji, pokazując własne wersje wydarzeń z udziałem popularnych bohaterów. Jednym z bardziej znanych motywów jest pokazanie postaci fantastycznych w zupełnie realistycznym otoczeniu.

E.T.

7,5
Najsłynniejszy, kultowy film Stevena Spielberga (cztery Oscary, dwa Złote Globy). Śmieszna, wzruszająca i niezapomniana historia przyjaźni chłopca i dobrego kosmicznego przybysza, który, chciał znaleźć dom na Ziemi. Film, który przez ponad ćwierć wieku bawi i wzrusza nowe pokolenia.


Lata 70-te. Amerykanie coraz bardziej przegrywają wojnę w Wietnamie. W tym samym czasie,w USA powstaje obóz dla wietnamskich uchodźców. Przybywają do niego całe rodziny, ale także dzieci-sieroty. Film opowiada historię pewnych dzieci, które przybyły do tego obozu z wujem. Każdego dnia oczekują na przyjazd mamy. Na tle tych oczekiwań obserwujemy różne ludzkie historie. Wybuchają kłótnie, kwitnie miłość, zawiązują się przyjaźnie... A główni bohaterowie ciągle czekają. Czekają na mamę.
Biedny rybak zakochuje się w bogatej dziewczynie. Wyrusza w rejs, aby zarobić na ich ślub. Kobieta zostaje pod opieka przyjaciela, który też ją kocha.
Po tragicznej śmierci matki siedmioletni Albert trafia pod opiekę do swojej ciotki. Ta jest zapracowaną businesswoman i niewiele czasu poświęca chłopcu. Dziecko, nie mogąc pogodzić się ze stratą rodzica, szuka ucieczki w wymyślonym świecie. Znajduje tam przyjaciela o imieniu Bogus. Optymizm, poczucie humoru oraz życzliwość Bogusa pozwalają mu powoli uporać się z ogromna tęsknotą za utraconą matką.
Po niebezpiecznej podróży na zachód, Missie i jej mąż osiedlają się i rozpoczynają wspólne, domowe życie. Gdy zostaje zbudowana trasa kolejowa, Clark Davis, ojciec Missie może nareszcie odwiedzić i poznać wnuki. Ale ta wizyta zostaje zakłócona przez tragedię.
Mehmet jest nowym zdobywcą Stambułu. Pracuje w wodociągach, ma młodą narzeczoną. Podczas burdy po meczu zaprzyjaźnia się z Berzanem, ulicznym sprzedawcą i kurdyjskim aktywistą. Pewnego razu podczas kontroli autobusu policja odnajduje obok Mehmeta porzuconą torbę z bronią. Przesłuchanie staje się brutalne i długie, gdyż zatrzymany wygląda podejrzanie kurdyjsko (ma ciemne włosy i ostre rysy twarzy). To zdarzenie niesie za sobą przykre konsekwencje: krąg znajomych Mehmeta stopniowo się przerzedza, w pracy pojawiają się problemy, spotyka się z szykanami ze strony sąsiadów, jego dziewczyna się załamuje. Jedyną osobą, która w pełni go rozumie jest Berzan, jednak i on nieustannie ściera się z policją. Gdy wydarza się tragedia, Mehmet wyrusza w długą podróż na Wschód (do ojczyzny Kurdów) i przechodzi tam powolną, lecz nieodwracalną metamorfozę. Dramatyczna przypowieść o tożsamości, przyjaźni, lojalności.
Serial telewizyjny będący adaptacją cyklu opowiadań Jerzego Szaniawskiego. Wszystkie jego części łączy postać głównego bohatera, obdarzonego talentem gawędziarskim. Profesor Tutka to nie tylko uczony, ale też doświadczony i obdarzony mądrością życiową i inteligentnym poczuciem humoru człowiek. Spotyka się w niewielkiej kawiarence ze swymi przyjaciółmi – mecenasem, sędzią i lekarzem – którym opowiada różne historie z życia wzięte… Każdy odcinek to inna opowieść.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…